Aktualności

Zalety jedwabnej poszewki w Twojej sypialni. Dlaczego warto ją mieć?

Poszewki jedwabne
Poszewki jedwabne

Sen to bardzo ważny element naszej codzienności. Statystyczny dorosły przesypia średnio 25 lat, czyli ogromną część swojego życia. Spanie niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego regeneracji, relaksacji, a także regulowania emocji, a w efekcie warunkuje kondycję naszego samopoczucia i życia.

Ze względu więc na fakt, że czas snu jest tak ważny i że poświęcamy na niego znaczną część naszego życia, zdecydowanie warto sprawiać aby był on jak najlepszy i niezakłócony. Warto też w sypialni otaczać się produktami, które sen mogą nie tylko umilić, ale również zadbać o naszą skórę i włosy podczas wypoczynku. Czy to możliwe? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to artykuł zdecydowanie dla Ciebie.

Wybierając spanie na jedwabnej poszewce, możesz zadbać o włosy oraz sprawić, że Twoja skóra stanie się bardziej gładka. Jeśli brzmi to interesująco, to czytaj dalej i zobacz jakie korzyści daje spanie w jedwabiu.

Wzrost popularności jedwabnych poszewek

Jedwab nie jest niczym nowym w świecie piękna, mody i luksusu. Produkty z jedwabiu są znane i szanowane od setek lat. Kiedy odkryto jedwab i poznano jego możliwości, tylko arystokraci i członkowie rodzin królewskich mogli się nim cieszyć. Ze względu na bardzo wysoką cenę i ograniczoną dostępność dla większości był poza zasięgiem.

Obecnie większa jest nie tylko dostępność tej cudownej tkaniny, ale też świadomość korzyści jakie daje spanie na jedwabiu i jego wpływu na włosy i skórę, w tym również na skóry wrażliwe.

To materiał, który wyróżnia się nie tylko wyjątkową miękkością, gładkością i elegancją. Sprawdź niżej jakie inne korzyści daje spanie na tej cudownej tkaninie.

Gładkość i delikatność

Jedwab, szczególnie ten o splocie satynowym, jest niepowtarzalnie gładki. Według badań, tarcie na jedwabiu jest o ponad 40% mniejsze niż na bawełnie. Oznacza to, że spanie na jedwabnej poszewce umożliwia swobodne przesuwanie się i ruch głową w nocy, bez ryzyka plątania czy puszenia włosów, czego nie może zagwarantować poszewka bawełniana. Ponadto, mniejsze tarcie pomaga zmniejszyć łamliwość włosów i chroni je przed rozdwajaniem końcówek, a z czasem prowadzi do poprawy ich struktury oraz wygładzenia. Ten rodzaj poszewki na poduszkę docenią nie tylko włosy proste, ale również kręcone, w przypadku których bawełniana pościel często oznacza nadmierne puszenie oraz zaburzenie skrętu loków podczas snu.

Cudowna gładkość jedwabnych poszewek zapewnia również działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ swobodne przesuwanie twarzy po poszewce oraz mniejsze tarcie sprawiają, że skóra jest mniej podatna na odgniecenia. Jedwab chroni więc skórę Twojej twarzy przed powstawaniem mikro-zagnieceń, które z czasem mogą przeobrażać się w trwałe zmarszczki.

Właściwości termoregulacyjne

Utrzymanie odpowiedniej i stałej temperatury podczas snu jest bardzo istotne do zapewnienia właściwej regeneracji organizmu. Zarówno przegrzewanie jak i nadmierne wychładzanie nie jest wskazane zarówno dla narządów wewnętrznych, Twojej skóry, a także kondycji włosów. Dlatego tak cenne są właściwości termoregulacyjne jedwabiu.

Dzięki nim jedwabna tkanina zapobiega przegrzaniu latem, gdy temperatury rosną, a zimą otula ciepłem, gdy temperatura otoczenia znacznie spada. Pozwala to zachować spokojny sen i właściwą regenerację Twojego organizmu jak również właściwe nawilżenie skóry oraz lepszą kondycję włosów.

Działanie hipoalergiczne i antybakteryjne

Jedwab ma budowę proteinową, a głównymi jego składnikami są fibroina oraz serycyna. W oparciu o liczne badania naukowe, oba te białka wykazują cudowne działanie, co związane jest z faktem, że wykazują one znaczące podobieństwo do protein występujących w skórze i włosach. Białka te mają udowodnione działanie bakteriobójcze i antyoksydacyjne, za sprawą których jedwab odporny jest na gromadzenie się na jego powierzchni bakterii, drobnoustrojów i roztoczy kurzu. Dzięki temu, że na jedwabnej poszewce nie gromadzą się te zanieczyszczenia, to skóra pozostaje czysta, a pory nie zatkane.

Dodatkowo, naturalne pochodzenie i proteinowa budowa tej tkaniny sprawiają, że jest to idealny materiał również dla alergików i osób, które mają skóry wrażliwe. Dla takich osób jedwabna poszewka będzie idealnym dodatkiem do poduszki o wypełnieniu z przędzy jedwabnej.

Zdolności oddychające i higroskopijne

Jedwabne poszewki charakteryzują się także wysoką przepuszczalnością powietrza, co oznacza, że pozwalają skórze oddychać. Jest to cecha bardzo istotna, a nieobecna w przypadku sztucznych materiałów. Ze względu na fakt, że poszewka wchodzi w bezpośredni kontakt ze skórą twarzy i głowy, to bardzo istotne jest, by tę cechę posiadała. Dzięki temu, że Twoja skóra oddycha, nie dochodzi do nadprodukcji sebum, która może prowadzić do powstawania wyprysków oraz przetłuszczania włosów.

Dodatkowo, jedwab pochłania wilgoć z otoczenia i skutecznie ją wiąże za sprawą białek – głównie serycyny. Jego zdolności higroskopijne są bardzo silne, ponieważ pochłania wilgoć aż do 30% swojej objętości, ale też bardzo szybko schnie. Dzięki temu idealnie dostosowuje się do warunków atmosferycznych i kiedy jest gorąco, pozwala skórze odparowywać wilgoć, a kiedy temperatura otoczenia jest niska pomaga utrzymać ciepło za sprawą właściwości termoizolacyjnych.

Przyjazny dla włosów i skóry

Można długo wymieniać jakie korzyści daje spanie na jedwabnej poszewce, jednak kluczowe jest podkreślenie jej wpływu na kondycję włosów i nawilżenie skóry, które są nie do przecenienia. Poduszki oraz poszewki z jedwabiu stanowią więc doskonały dodatek do codziennej pielęgnacji oraz działają wspierająco w zapobieganiu powstawania zmarszczek, puszenia i łamania włosów, a gładka struktura jedwabiu zapewnia najwyższy komfort użytkowania.

Jedwabna poszewka na poduszkę dobra dla każdego?

Pościel z jedwabiu pomaga zapobiegać i łagodzić objawy wielu chorób skórnych jak i schorzeń związanych ze złą jakością snu. Jest odpowiednia dla posiadaczy skóry normalnej, ale również wrażliwej i problemowej. Jedwabna poszewka to idealny wybór również dla dzieci, które uwielbiają gładkość jedwabiu, a ich delikatna skóra wyjątkowo docenia spanie na tej niepowtarzalnej tkaninie.

Pamiętając o tym, że dobry sen jest podstawą zdrowego stylu życia oraz gwarancją odpowiedniej regeneracji organizmu, a także, że jakość snu ma w konsekwencji ogromny wpływ na funkcjonowanie mózgu, nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, warto wybierać produkty, które mogą go wspierać.

Zalety jedwabnej poszewki od SENSILK

Wiesz już jakie korzyści daje spanie na jedwabnej poszewce i możesz mieć pewność, że ciężko znaleźć jakiekolwiek jej wady. Może więc, to idealny moment by wprowadzić jedwab również do Twojej sypialni, stawiając na jakość, piękno i polskie produkty.

Dlaczego warto wybrać poszewki jedwabne od SENSILK? Naturalna tkanina naszych poszewek zagwarantuje Ci zdrowy i głęboki sen, a wraz ze zmianą jakości snu, zmieni się kondycja Twojej skóry, a włosy staną się gładkie i lepiej nawilżone. Dzięki naszej jedwabnej poszewce ochronisz się przed rozdwajaniem końcówek włosów, powstawaniem zmarszczek oraz gromadzeniem drobnoustrojów i roztoczy kurzu na Twojej poduszce.

Jedwab, z którego powstaje każda nasza poszewka na poduszkę, to najwyższej klasy jedwab morwowy, który jest niezwykle delikatny i gładki, a zarazem wytrzymały. W proces szycia wkładamy wiele serca i dbamy o każdy szczegół tak, by efekt końcowy spełniał oczekiwania każdego naszego Klienta.