Czapki z wełny merino z jedwabną podszewką

Czapki z wełny z merynosa z jedwabną podszewką marki SENSILK to rozwiązanie idealne dla każdego, kto chce ochronić głowę przed zimnem, a jednocześnie zadbać o włosy. Materiał, z którego powstała każda nasza czapka jest w 100% naturalny, to wyłącznie wełna merino i naturalny jedwab.

Strona główna » Sklep » Akcesoria » Wełniane czapki z jedwabną podszewką

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Czym są czapki wełniane z podszewką jedwabną?

Nasze czapki powstały z połączenia dwóch naturalnych i mających cudowne właściwości składników, czyli czystej wełny z merynosów australijskich oraz jedwabiu. To produkty, które stworzyliśmy w odpowiedzi na trzy różne potrzeby, które dotychczas stały często w sprzeczności. Najlepsze możliwe zabezpieczenie głowy przed zimnem, ochrona włosów przed puszeniem i elektryzacją, a także zachowanie odpowiedniego balansu skóry głowy. Naturalna wełna merino doskonale ogrzewa, ale co ważne, nie przegrzewa, a podszewka z jedwabiu chroni i dodatkowo pielęgnuje włosy.

Rodzaje wełnianych czapek w naszej ofercie

W naszym sklepie dostępny jest jeden, klasyczny model wełnianej czapki, w wielu różnych kolorach. Jednak dzięki temu, że każda jedwabna podszewka wszywana jest ręcznie, a kolor wybierasz z 11 dostępnych, to możesz stworzyć swoją idealną, unikalną kompozycję. Tylko od Ciebie zależy czy podszewka będzie miała taki sam czy inny kolor niż czapka.

Nasze czapki mają uniwersalny rozmiar, a dzięki swojej rozciągliwości dopasowują się do każdego rozmiaru głowy.

Komu polecamy czapki wełniane z podszewką jedwabna?

Jeśli jesteś posiadaczką włosów kręconych, falowanych lub znany jest Ci puch zamiast włosów po zdjęciu czapki, to wybór idealny dla Ciebie. To także wspaniały produkt dla każdego kto chce skutecznie ochronić się przed zimnem, mrozem i wiatrem, jednocześnie chroniąc włosy zapobiegając ich puszeniu. Twoje włosy będą gładsze, bardziej lśniące i nawilżone, ponieważ podszewka nie tylko ochroni je przed tarciem o czapkę, ale również otuli je satyną jedwabną o niepowtarzalnych właściwościach. Wełna z merynosa zapewni głowie ciepło nawet w wyjątkowo mroźne dni, a dzięki właściwościom termoregulacyjnym, w te cieplejsze jej nie przegrzeje.

Czy ta czapka jest odpowiednia dla alergików?

Tak, naszą czapkę mogą nosić również alergicy. Jedwab, z którego szyjemy podszewki, to materiał o właściwościach hipoalergicznych. Jest bezpieczny, a często wręcz zalecany do kontaktu ze skórą wrażliwą czy problematyczną. Wyścielając wnętrze czapki, oddziela wełnę od kontaktu ze skórą, chroniąc ją również przed "gryzieniem", które jest charakterystyczne dla czapek z samej wełny.

W jaki sposób pierze się czapki wełniane z podszewką jedwabną?

Zarówno wełna jak i jedwab to naturalne tkaniny, które wymagają specjalnego prania. Polecam prać je w chłodnej wodzie, wyłącznie ręcznie przy użyciu środka dedykowanego do prania wełny i jedwabiu. Staraj się nie namaczać czapki zbyt długo. Płucz, aż woda będzie przejrzysta, po czym odciśnij wodę w dłoniach i susz na płasko.

Jak dbać o czapki wełniane z podszewką jedwabną?

Odpowiednia pielęgnacja tego produktu jest niezwykle istotna, jeśli chcemy aby czapka jak najdłużej zachowała piękny wygląd oraz swoje właściwości. Szczególnie istotne jest właściwe pranie, którego opis znajdziesz na naszej stronie. Suszenie powinno odbywać się na płasko, z dala od źródeł ciepła takich jak kaloryfery, czy suszarki, które mógłby naruszyć strukturę włókna zarówno wełny jak i jedwabiu.

Dlaczego warto kupić czapki wełniane z podszewką w SENSILK?

SENSILK to polska rodzinna marka, która w swojej ofercie ma ręcznie szyte produkty z naturalnego jedwabiu. Nasze wełniane czapki, tak jak wszystkie pozostałe produkty, szyjemy z największą dbałością o każdy szczegół, wkładając w naszą pracę serce.

Każda wełniana czapka z jedwabną podszewką marki SENSILK jest nie tylko piękna, ale i ma cudowne właściwości, oto najważniejsze z nich:

  • podszewka z satyny jedwabnej zapobiega elektryzowaniu się włosów oraz ich puszeniu,
  • włosy po zdjęciu czapki są wygładzone i lśniące,
  • głowa otulona jest miękką, przyjemną i naturalną ochroną przed zimnem,
  • wełna z australijskich merynosów, z której uszyta jest każda czapka, jest jedną z najbardziej cenionych odmian wełny na świecie.

Jeśli więc bliskie są Ci naturalne produkty wysokiej jakości, które powstają w Polsce to jest to doskonały wybór dla Ciebie.